Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy choroby mikrofalowej

Choroba mikrofalowa, nazywana również chorobą telegrafistów, powodowana jest oddziaływaniem pola elektromagnetycznego na organizm ludzki. W przypadku napromieniowania w ciele zachodzą zmiany patologiczne.

Zobacz również opis choroby: Choroba mikrofalowa

Pierwsze opisy chorobowych zmian w organizmie pod wpływem pola elektromagnetycznego opisał dr Erwin Schliephake. Później zagadnieniem tym zajmowali się Horn, a następnie Dänzer. Jednym z pionierów badań tej choroby był również dr Piotr Czerski.

Opisał on objawy choroby mikrofalowej, które podzielił na dwie kategorie: dolegliwości subiektywne oraz dolegliwości obiektywne.

Dolegliwości subiektywne

Dolegliwości tych doświadcza sama osoba poszkodowana. Zalicza się do nich ogólne osłabienie organizmu, częste i uporczywe bóle głowy, brak energii życiowej, szybkie męczenie się oraz senność. Osoby dotknięte chorobą mikrofalową narzekają również na nadwrażliwość nerwową i na nasłonecznienie. Ponadto może wystąpić osłabienie popędu płciowego oraz dolegliwości przewodu pokarmowego.

Dolegliwości obiektywne

Dolegliwości obiektywne to takie, które zostały zaobserwowane przez lekarzy. Wyliczają oni takie objawy jakobniżenie ciśnienia krwi, zwolnienie akcji serca czy zmiany krwi w układzie krwiotwórczym. Do dolegliwości obiektywnych również można zaliczyć drżenie rąk oraz nadmierną potliwość rąk i stóp.

O chorobie mikrofalowej mogą świadczyć również inne dolegliwości, które często uważane są za skutek innych schorzeń. Choroba często powoduje:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • suchość skóry,
  • oczopląs
  • zaburzenia błędnika

Są to objawy wielu przypadłości, które bywają mylnie diagnozowane przez lekarzy.

Choroba mikrofalowa, choć uznawana za niegroźną, może mieć poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia jak i życia, dlatego też w przypadku zaobserwowania większości objawów, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Dokona on diagnozy oraz podejmie odpowiednie kroki, ponieważ każdy przypadek zachorowania na chorobę mikrofalową rozpatrywany jest indywidualnie.

Zobacz również opis choroby: Choroba mikrofalowa

Wypadanie włosów pod pachami

Wypadanie włosów rosnących na głowie nikogo nie dziwi. Jednak wypadanie włosów rosnących pod pachami, czyli łysienie pod pachami, jest już mniej powszechnym zjawiskiem. Jakie są przyczyny wypadania włosów pod pachami? Przede wszystkim należy przeprowadzić badania, które sprawdzą kondycję wątroby.... czytaj więcej

Stres i depresja zagrożeniem dla osób z chorobą serca

Według nowych badań wysoki poziom stresu połączony z depresją zwiększa ryzyko ataku serca i śmierci u osób z chorobą serca. W badaniu wzięło udział 4400 pacjentów w wieku 45 lat wzwyż z chorobą niedokrwienną serca, spowodowaną powstaniem blaszek miażdżycowych w tętnicach, co jest najczęstszą przyczyną choroby serca.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy